Достапни линкови

Баерн ја демолира Барселона


Фудбалерите на Баерн синоќа во Минхен убедливо ја совладаа Барселона со 4:0, во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите. Головите за Баварците, кои им одржаа лекција по модерен фудбал на Каталонците, ги постигнаа Томас Милер два, Марио Гомез и Арјен Робен. Реваншот се игра за една недела.
Во второто полуфинале вечер во Дортмунд се среќаваат Борусија и Реал Мадрид.
XS
SM
MD
LG