Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура се движи од четири до 10, а дневната ќе биде од 20 до 26 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура од осум и со дневна до 24 степени.
XS
SM
MD
LG