Достапни линкови

МААЕ на преговори со Иран во мај


Директорот на МААЕ Јукија Амано
Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека во мај ќе бидат рестартирани преговорите со Иран за нукеларната програма на земјата. Средбата ќе се одржи на 15 мај во Виена. Според нив, разговорите ќе бидат насочени кон финализирање на пристапот за решавање на прашањата поврзани со можната воена димензија на иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG