Достапни линкови

Русија сака гаранција од САД за ракетниот систем


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека земјата ги проучува промените во американскиот ракетен одбрамбен систем, но дека се уште сака гаранција дека тој нема да биде насочен против Русија.
Лавров денеска во Брисел се сретна со министрите за надворешни работи на НАТО, како и со американскиот државен секретар Џон Кери.
XS
SM
MD
LG