Достапни линкови

Двајца приврзаници на Ал Каеда уапсени во Шпанија


Шпанското министерство за внатрешни работи соопшти дека полицијата уапсила две лица кои се осомничени дека се приврзаници на северно африканскиот огранок на Ал Каеда. Според соопштението, еден Алжирец бил упасен во Сарагоса и еден Марконаец во Мурсија. Двајцата биле членови на терористичката група Исламик Махреб.
XS
SM
MD
LG