Достапни линкови

Двајца повредени при нападот на француската амбасада во Триполи


Француската амбасада во Триполи 23.04.2013
Француската амбасада во Триполи била погодена од автомобил бомба, при што, неофицијално двајца француски чувари биле повредени.
Експлозијата која причинала значителна штета на зградата на Амбасадата.
Францускиот министер за надворешни работи го осуди нападот и изјави дека се во контакт со либиските власти.
Дипломатските мисии се цел на напади во Либија, но ова е прв напад во Триполи по остранувањето од власт на полковникот Муамер ел Гадафи.
XS
SM
MD
LG