Достапни линкови

МААЕ ќе ги рестартира преговорите со Иран


Директорот на МААЕ Јукија Амано
Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека планира да ги рестартира преговорите со Иран околу истрагата за нукеларната програма на земјата. Според соопштението, двете страни веќе разговарале за евентуалните датуми за средба. На последните разговори во февруари двете страни не успеаа да постигнат договор.
XS
SM
MD
LG