Достапни линкови

Руската полиција трага по напаѓачот кој уби 6 лица


Полицијата на местото на инцидентот во Белгород
Руската полиција соопшти дека трага по мажот кој застрела шест лица во градот Белгород во близина на границата со Украина. Нападот се случил во продавница за спортска опрема. Меѓу загинатите има најмалку тројца вработени и една 14 годишна девојка. Полицијата досега само го пронашла автомобилот со кој побегнал напаѓачот. Според полицијата, напаѓачот имал за цел да изврши грабеж во продавницата.
XS
SM
MD
LG