Достапни линкови

Попоски-договорот меѓу Србија и Косово е во интерес на регионот


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерството за надворешни работи го поздрави прифаќањето на спогодбата за нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина. Според соопштението, тоа не само што отвара ново поглавје во односите меѓу двата народа, туку претставува и силен импулс за затварање на отворените прашања во регионот, со цел негова стабилизација, натамошен развој и целосна евро-интеграција.
Министерот за надворешни работи Никола Попоски изјави дека во интерес на Македонија е сите во соседството да напредуваат во интеграциските процеси.
XS
SM
MD
LG