Достапни линкови

Киргистан-двајца министри го напуштија кабинетот


Киргистанскиот претседател Алмазбек Атамбаев
Двајца министри го напуштија кабинетот на киргистанскиот претседател Алмазбек Атамбаев под нејасни околности. Според соопштението, министерот за енергија Автандил Каламамбетов бил префрлен на друга функција, а министерот за социјален развој Киличбек Султанов поднел оставка. Султанов пред неколку дена упати остри критики до вицепремиерката Камила Талиева на владината седница.
XS
SM
MD
LG