Достапни линкови

Помош за настраданите во земјотресот во Сечуан


Два дена по силниот земјотрес што ја погоди кинеската провинција Сечан, спасувачките екипи успеале да испорачаат помош до настрадните подрачја. Тоа не беше можно паради разурантите и блокирани патишта како последица на потресот во кој загинале 188 луѓе, а над 11 илјади биле повредени.
XS
SM
MD
LG