Достапни линкови

Персоналот на Луфтханза штрајкува


Техичарите и услужниот персонал на германската авиокомпанија „Луфтахнза“ стапија во еднодневен штрајк поради што се откажани голем број летови. Синдикатот соопшти дека станува збор за предупредувачки штрајк откако во минатата недела раководството на компанијата го отфрли барањето за зголемување на платите за над 5 насто во текот на идната година, како и за гарантирање на работните места.
XS
SM
MD
LG