Достапни линкови

Талибанците во Авганистан заробиле цивили


Авганистанските власти соопштија дека цивилен хеликоптер принудно слетал на територија контролирана од талибанци, при што сите осум луѓе кои биле во леталото биле задржани како заложници. Хеликоптерот бил принуден да слета поради лошото време на неколку киломтери од границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG