Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со повремен дожд


Илустрација. Меѓународна изложба на уметничка фотографија „Улици 2013“ во Куманово. Фотографија на Х.В. Чан.
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд, на места пороен со појава на грмежи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 23 степени. Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.
XS
SM
MD
LG