Достапни линкови

Кери го повика Ердоган да ја одложи посетата на Газа


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери го повика турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган да ја одложи посетата на појасот Газа додека тој се обидува да ги подобри односите меѓу двете земји. Кери говорејќи во Истанбул му препорача на Ердоган да го почека вистинското време и услови и да не ја посетува палестинската територија во наредниот месец како што му беше во план.
XS
SM
MD
LG