Достапни линкови

Се бројат гласовите од локалните избори во Ирак


Во Ирак започна броењето на гласовите од локалните избори, кои се одржаа вчера. Тоа се првите избори од повлекувањето на САД во 2011 година на кои се гледа како на тест за стабилноста на земјата. Крајните резултати се очекува да бидат објавени во наредните денови.
Гласањето главно беше мирно и покрај серијата бомбашки напади и политички атентати за време на кампањата.
XS
SM
MD
LG