Достапни линкови

Мајката на бостонските бомбаши негира дека се виновни


Џохар Царнаев
Мајката на осмоничените за нападот на бостонскиот маратон Зубеидат Царанева изјави денеска дека нејзините синови се невини и дека американските властиги наместиле. Во телефонско интервју за Радио Слободна Европа таа изјави дека не верува оти нејзините синови биле инволвирани во нападот на 15 април, при кој загинаа 3 лица, а околу 170 беа повредени.
Нејзиниот постар син Тамерлан загина во престрелка со полицијата, а помладиот Џохар е повреден. Царанева рече и дека Тамерлан бил контролиран од ФБИ во последните пет години.
XS
SM
MD
LG