Достапни линкови

Хејгл-САД и Израел на ист став за нуклеарната програма на Иран


Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл
Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл изјави денеска дека САД и Израел на ист начин гледаат на иранската нуклеарна програма. Хејгл ја даде изјавата пред да пристигне во Тел Авив, кое ќе биде неговото прво патување откако беше поставен на функцијата во февруари.
Тој исто така порача дека договорот за оружје на САД и Израел праќа јасна порака до Техеран дека останува отворена позицијата за воен напад на Иран.
XS
SM
MD
LG