Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Индија


Протести против силување на жените во Индија
Илјадници лица протестираат и денеска во индискиот главен град Њу Делхи по бруталното силување на пет годишно девојче. Докторите соопштија дека состојбата на девојчето се подобрува.
Таа според нив, е свесна и зборувала со нејзините родители и роднини. Протестите се одржуваат пред главното седиште на полицијата.
XS
SM
MD
LG