Достапни линкови

Осомничениот за нападот на бостонскиот маратон во болница


Џохар Царнаевсе
Осомничениот за бомбашкиот напад на бостонскиот маратон Џохар Царнаев, кој е во сериозна здравствена состојба е чуван под силно полициско обезбедување во болница во Бостон. Полицијата го упаси 19 годишниот Царнаев во петокот, откако другиот осомничен, неговиот брат Тамерлан загина во престрелка со безбедносните сили. Се уште не се знае за што конкретно Царнаев ќе биде обвинет. Во бомбашкиот напад загинаа 3 лица, а 170 беа повредени.
XS
SM
MD
LG