Достапни линкови

Маратонот во Лондон ќе се одржи


Бомбашкиот напад на бостонскиот маратон
Маратонот во Лондон ќе се одржи денеска и покрај тензиите по бомбашкиот напад на маратонот во Бостон на 15 април. Британските власти соопштија дека ги зголемиле безбедносните мерки на мартонот на кој ќе има 36 илјади учесници и илјадници посетители. Натпреварувачите ќе носат црни летни во знак на почит на жртвите од бостонскиот маратон.
XS
SM
MD
LG