Достапни линкови

САД со 123 милиони долари помош за сириската опозиција


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека САД на сириската опозиција ќе и обезбедат дополнителни 123 милиони долари. Кери по средбата со сириската опозиција во Истанбул рече дека тие се договориле помошта од странските поддржувачи да биде канализирана преку врховниот воен командант.
XS
SM
MD
LG