Достапни линкови

Косово-вонредна седница за договорот со Србија


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи свика вонредна седница за поддршка на договорот меѓу Приштина и Белград, постигнат со посредство на Европската унија.Тачи го повика Парламентот да донесе правилна одлука и да го поддржи напорот за нормализирање на односите со Србија. Седницата ќе се одржи вечерва. Официјално договорот за нормализирање на односите со Белград, кој може да биде потпишан идната недела, треба да биде одобрен од Парламентот.
XS
SM
MD
LG