Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.Во Скопје слично време, со температура до 23 степени.
XS
SM
MD
LG