Достапни линкови

Арифи - Нема да се бркаат административци од општина Тетово


Во администрацијата на општина Тетово нема да има отпуштања поради политичка или друга определба, изјави градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи, која денеска со вработените во општината спроведоа акција за чистење на канцелариите и ходниците во објектот на локалната самоуправа, како и паркинзите и другите помошни простории. Таа рече дека пред да дојде на функцијата имало околу 200 луѓе на кои им завршиле договорите за работа и оти тие не им биле продолжени зашто, како што рече, општина Тетово има 386 вработени што е голема бројка.
XS
SM
MD
LG