Достапни линкови

Временска прогноза - Умерено облачно и топло време


Времето денеска ќе биде умерено облачно и топло. Температурата се движи од 17 до 23 степени. Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.
В недела кон крајот на денот и во првите два дена од наредната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.
XS
SM
MD
LG