Достапни линкови

Расмусен: НАТО е за политичко решение за Косово


генералниот секретар на НАТО Расмусен
НАТО поддржува политичко решение за Косово и е подготвен да помогне во тоа. Ова денеска во Брисел го изјави генералниот секретар на Алијансата Андерс Фог Расмусен. Тој додаде дека бил во тесна врска со високата претставничка на ЕУ Кетрин Ештон во преговорите меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG