Достапни линкови

Ахмети го поздравува дијалогот Белград - Приштина


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во денешното соопштение до јавноста, изразува целосна подршка на секое решение што низ директен дијалог ќе го постигнат Србија и Косово на преговорите во Брисел. Според Ахмети, тоа ќе овозможи добро-соседство, мир и стабилност, не само меѓу Белград и Приштина, туку и за целиот Западен Балкан. Ахмети наведува дека во разговорите во Скопје што ги имал со Кетрин Ештон, ја нагласил важноста на дијалогот меѓу Белград и Приштина и за стабилноста на Македонија.
XS
SM
MD
LG