Достапни линкови

Ослободено француското семејство, киднапирано во Камерун


Илустрација
Официјални претставници на Камерун соопштија дека било ослободено француското семејство, кое беше киднапирано од милитанти во февруари, во северниот дел на земјата. Сите 7-мина членови на француското семејство биле живи и здрави. Нападите врз француски државјани станаа цел на милитантите откако Франција испрати трупи во Мали во јануари за справување со исламистичките бунтовници во северниот дел на таа земја.
XS
SM
MD
LG