Достапни линкови

Бомбашки напад во Багдад, 27 загинати


Архивска фотографија.
Повеќе од 27 луѓе загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен бомбашки напад во кафуле во Багдад, соопштија ирачките власти. Меѓу загинатите има неколку деца. Засега никој не ја презеде одговорноста за синоќешниот напад. Тензиите во Ирак се засилени во пресрет на локалните избори што треба да се одржат в сабота.
XS
SM
MD
LG