Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG