Достапни линкови

Србија се уште не одлучила дали ќе ги продолжи преговорите


Српските власти се уште не потврдија дека утре ќе присуствуваат на преговорите со Косово во Брисел. Српските медиуми јавија дека државниот врв на земјата денеска одржал консултации и дека до крајот на денот ќе одлучи дали ќе одат за Брисел или не.
Тие се уште на ја донеле одлуката бидејќи, како што е соопштено српските преговарачи не биле задоволни од вметнувањето на точката 14, која говори за учеството на Косово во меѓународните организации.
XS
SM
MD
LG