Достапни линкови

Тексас-се уште не се знае колку лица се заробени под урнатините


Експлозијата во Тексас
Властите од Тексас соопштија дека се уште не е јасно колку луѓе се заробени под урнатините по експлозијата во фабрика за ѓубрива во близина на градот Вако. Американскиот претседател Барак Обама објави соопштение со поддршка за жителите на регионот.
Најмалку 15 лица загинаа, над 160 беа повредени, а околу 50 домови беа уништени во експлозијата.
XS
SM
MD
LG