Достапни линкови

Грција ги бара виновниците за напад на странски работници


Грчките власти ветија дека ќе бидат казнети виновниците за нападот на странски работници на плантажа со јагоди на островот Пелопонез. Портпаролот на грчката Влада Симос Кедикоглу го нарече нападот нечовечен и срамен.
Полицијата трага по тројцата надзорници, кои синоќа отвориле оган врз околу 200 странски работници од Багладеш и Пакистан, кои протестирале да им бидат исплатени платите за последните шест месеци.
XS
SM
MD
LG