Достапни линкови

Повторно земјотрес во Иран


Урната куќа по земјотресот во Балучистан
Иранската национална телевизија јави дека земјотрес со сила од 5,2 стпени според Рихтеровата скала го погодил градот Тасој, кој се наоѓа во северозападниот дел на земјата. Се уште нема извештаи за повредени или штета.
Американската геолошка организација соопшти дека земјотресот бил со сила од 4,8 стпени. Ова е трет земјотрес во Иран во псоледните десет дена.
XS
SM
MD
LG