Достапни линкови

Преговорите меѓу Косово и Србија продолжуваат утре


Преговорите меѓу Србија и Косово со посредство на ЕУ во Брисел
Косовските власти соопштија денеска дека преговорите со Србија ќе продолжат утре во Брисел. Косовската министерка за евроинтеграција Вљора Читаку на Твитер напиша дека делегациите на двете земји повторно ќе се сретнат утре, бидејќи потребно е да најдат компромис не само заради нормализирање на односите, туку и да можат Србија и Косово да се фокусираат на реформите. Вчерашната рунда преговори меѓу Белград и Приштина заврши неуспешно.
XS
SM
MD
LG