Достапни линкови

Северна Кореја со услови до САД и Јужна Кореја


Северна Кореја постави услови за продолжување на дијалогот со Соединетите држави и Јужна Кореја. Севернокорејската Комисија за национална одбрана денеска соопшти дека станува збор за укинување на санкциите и прекинување на американско јужнокорејските воени вежби. Овие услови веднаш беа отфрлени од официјален Сеул кој побара од Пјонгјанг да прекине со ваквите апурдни барања.
XS
SM
MD
LG