Достапни линкови

Уапсен екс директорот на УБК Слободан Богоевски


Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Слободан Богоевски денеска бил уапсен во Скопје. Медиумите, повикувајќи се на извори во македонската полиција, јавуваат дека биле приведени и двајца адвокати и оти се трага по уште неколку лица. Истрагата, како што се дознава, се водела за финансиски малверзации поврзани со измами на странски државјани.
XS
SM
MD
LG