Достапни линкови

Идентификуван потенцијален осомничен за бомбардирањата во Бостон


Американските власти соопштија дека идентификувале еден потенцијален осомничен од видео снимки од бомбардирањата на маратонот во Бостон. Снимките од безбедносните камери се уште не се достапни за јавноста и за сега никој не е уапсен во врска со инцидентот во кој загинаа тројца а 170 лица беа повредени. Од ФБИ демантираа неколку медиумски извештаи во кои се тврдеше дека бомбашот бил уапсен.
XS
SM
MD
LG