Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Тексас


Медиумите јавуваат за жртви по експлозијата во фабрика во градот Вако во Тексас. За сега нема информации за причините за експлозијата. На фотографии се гледа голем облак чад од објектот а пристигаат и извештаи за пожари.
XS
SM
MD
LG