Достапни линкови

Уапсен осомничен испраќач на отровни писма


зрната од кои се произведува рицин
ФБИ уапси осомничен испраќач на отровни писма до претседателот Барак Обама и американски сенатор во средата во Мисисипи. Осомничениот е 45 годишен жител на градот Коринт. Писмата, кои тестирале позитивни за рицин, биле со испраќачка адреса од Мемфис. Пратките биле повлечени по безбедносните проверки и не пристигнале до претседателот и сенаторот.
XS
SM
MD
LG