Достапни линкови

САД испраќаат 200 војници во Јордан


сиријски бегалци во Јордан чекаат ред за храна
Соединетите американски држави испраќаат 200 војници и специјалисти во Јордан, со цел да му помогнат на кралството да се справи со конфликтот во соседна Сирија. Секретарот за одбрана Чак Хегел рече дека новата тура војници ќе ги замени веќе стационираните 200 армиски припадници во кралството.
XS
SM
MD
LG