Достапни линкови

Писмо со сомнителна супстанција испратено до Обама


Американскиот претседател Барак Обама
Американската тајна служба соопшти дека во писмо адресирано до претседателот Барак Обама била пронајдена сомнителна супастанција. Писмото било откриено во објектот кој се користи за прегледување на поштата наменета за Белата куќа. Портпаролот на тајната служба Едвин Донован изјави дека работат на истрагата на откривање на потеклото на писмото.
Денеска писмо со отровна материја беше испратено и до сенаторот Роџер Викер.
XS
SM
MD
LG