Достапни линкови

Закажан терминот за судењето на Мубарак


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак
Повторното судење на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак за неговата улога во убиствата на протестите по кои тој беше соборен од власт ќе започе на 11 мај. Судењето требаше да започне во минатата недела, но беше одложено поради повлекувањето на судијата од процесот.
На судењето во јуни во минатата година Мубарак беше осуден за истото дело на доживотна казна затвор.
XS
SM
MD
LG