Достапни линкови

Египет истрелал две ракети во Израел


Израелските безбедносни сили соопштија дека најмалку две ракети биле истрелани од египетскиот полуостров Синај во ресортот на Црвеното море Елиат. Никој не бил повреден во нападот. Според полицијата, остатоците од рактетите биле пронјадени, а се трага по уште експлозивни направи.
Египетската војска соопшти дека истражува дали ракетите биле истрелани од нивната земја.
XS
SM
MD
LG