Достапни линкови

Американско безпилотно летало во акција во Пакистан


Американско безпилотно летало истрелало два проектила врз тренинг камп на талибанците во пакистанскиот регион јужен Вазиристан, при што биле убиени 5-мина милитанти. Пакистан официјално не се согласува со ваквите акции на американските безпилотни летала, но некои пакистански претставници ги подржуваат.
XS
SM
MD
LG