Достапни линкови

Турски воени авиони во грчки воздушен простор


Четири воени авиони од типот Ф-4 и Ф-16 на турските воздухопловни сили вчера влегле во воздушниот простор на Грција, пренесуваат грчките медиуми, повикувајќи се на Генералштабот на националната одбрана. Ова се случило меѓу островите Самос и Хиос во Егејското Море, а авионите, како што се додава, биле пресретнати од грчката воена авијација.
XS
SM
MD
LG