Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура се движи од нула до осум, а дневната ќе биде од 16 до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринската температура се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 20 степени.
XS
SM
MD
LG