Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, 4 жртви


Во бомбашки напад загинале четворица припадници на безбедносните сили, а неколку биле повредени во пакистанската покраина Вазиристан на границата со Авганистан. Локалните власти соопштија дека бомбашот самоубиец го детонирал експлозивот во близина на паравоен контролен пункт.
Според други извештаи нападот бил предизвикан од бомба поставена на патот која експлодирала додека поминувал еден воен камион.
XS
SM
MD
LG