Достапни линкови

ЕК утре ќе ги објави извештаите за Србија и Косово


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе
ЕК ги одложи извештаите за напредокот на Србија и Косово кон ЕУ, кои наместо денеска ќе бидат објавени утре. Еврокомесарот за проширување Штефан Филе изјави денеска дека извештаите не биле усвоени, бидејќи шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон ги покани премиерите на Србија и Косово утре во Брисел да одржат уште една рунда разговори за нормализирање на односите.
XS
SM
MD
LG